Rok 2015? Co napisze FORBES o SIGNUM S7 ?

Żródlo: FORBES.PL 2014

W Polsce dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wykupuje już ponad 2,5 mln ludzi. Spośród nich 754 tys. osób płaci z własnej kieszeni Reszta to etatowi pracownicy firm, którym pracodawca zaoferował abonamenty medyczne. Najwięcej takich klientów ma grupa Lux Med - informuje „Gazeta Wyborcza”. Z podstawowych pakietów Lux Medu korzysta 800 tys. osób zatrudnionych w sześciu tysiącach firm. Inni gracze z podium to Medicover – 400 tys. klientów, i Enel-Med – 150 tys. Nic dziwnego, że firmy na wyścigi oferują pracownikom abonamenty. Według zajmującej się rekrutacją firmy Antal International dla pracowników, poza pensją, liczy się właśnie dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Koszt dla firmy jest nieduży, bo ceny podstawowych abonamentów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Żródlo: WPROST

 
Problem służby zdrowia to nie ilość pieniędzy, ale sposób ich dystrybucji - uważa były minister zdrowia Grzegorz Opala. Chirurg prof. Krzysztof Bielecki jest za likwidacją NFZ i przeznaczeniem większej ilości środków na walkę m.in. z chorobami krążenia oraz nowotworami.

Żródlo: Gazeta Wyborcza

Ilona Godlewska
27.05.2014 , aktualizacja: 27.05.2014 07:22

 

Narodowy Fundusz Zdrowia po PESEL-u wyłapuje pacjentów zapisanych na to samo świadczenie do kilku placówek i wysyła do nich dyscyplinujące pisma. - Jeśli nie otrzymamy informacji zwrotnej, zostawiamy pacjenta na liście oczekujących u świadczeniodawcy, do którego zapisał się ostatnio - mówi Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego NFZ.

Portal internetowy pom24.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony pom24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.